MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversitemiz de Mezuniyet Kepleri Özgür Filistin Dilekleriyle Havaya Fırlatıldı

Üniversitemiz de Mezuniyet Kepleri Özgür Filistin Dilekleriyle Havaya Fırlatıldı

Üniversitemizde 2023-2024 Akademik Ders Yılı mezuniyet heyecanı başladı.

Üniversitemiz bünyesinde Mardin büyükşehir merkez ve ilçelerde bulunan bütün fakülte, yüksekokul ve bölümlerde mezuniyet etkinlikleri düzenleniyor.

İsrailin Gazze’de sürdürdüğü işgal ve öldürülen on binlerce insanın anısına bu yıl mezuniyet etkinliklerimiz müziksiz ve sade törenlerle gerçekleştiriliyor.
Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonunda Rektörlüğümüz AKM'de düzenlenen mezuniyet etkinliklerine Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, üniversitemiz yönetimi, hocalarımız, öğrencilerimiz ve öğrencilerimizin aileleri katılıyor.
Bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilerimize plaket ve belgelerin verildiği etkinliklerde mezun olan öğrenciler hocalarının elinden diplomalarını alıyor. Bu özel günde aileler de çocuklarının mezuniyet coşkusunu paylaşıyor.

Öğrencilerimiz Gazze’de Yıkılan Üniversiteleri ve Öldürülen Öğrencileri Unutmadı

Etkinliklerde Mezuniyet etkinlerinde İsrailin Gazze’de sürdürdüğü soykırımı, siyonist işgalde yıkılan üniversiteleri ve öldürülen öğrencileri unutmayan öğrencilerimiz yaşanan insanlık dramının bitmesi dileğiyle diplomalarını aldılar. 
Üniversitemizi başarıyla bitirip mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz keplerini, mutlu bir gelecek ve özgür Filistin için fırlattı.

Rektörümüz Öğrenci ve Ailelerin Mezuniyet Sevincini Paylaşıyor

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar da mezuniyet etkinliklerine katılarak öğrencilerin ve ailelerinin mezuniyet sevincini paylaşıyor.
Ahlak Bilgi Üretim iklimimizde yetişen öğrencilerinin Üniversitemizin mezunu olmalarının yanında çok yönlü gelişmiş, donanımlı, toplumsal olaylara duyarlı, onurlu ve mutlu olarak geleceğe başarıyla yürüyeceklerini kaydeden Rektörümüz Özcoşar, bütün öğrencilere Üniversitemiz diplomalarıyla başarılı bir gelecek diledi.