MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversitemiz “Anadolu’nun Renkleri” Sergisiyle Kuveyt’te

Üniversitemiz “Anadolu’nun Renkleri” Sergisiyle Kuveyt’te

Üniversitemiz Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü hocaları tasarladıkları Anadolu’nun renklerini yansıtan sanatsal takıları farklı ilkelerde sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Nesrin Yeşilmen koordinatörlüğünde Araştırma Görevlisi İzzet Zorlu ve Midyat Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fatih Yeşilmen tarafından tasarlanan ve üretilen sanatsal takılar Anadolu’nun Renkleri adıyla Kuveyt’te sergilendi.
T.C. Dışişleri Bakanlığı Kuveyt Büyükelçiliği ile Üniversitemiz işbirliği içinde Kuveyt The Regency Hotel ev sahipliğinde düzenlenen ilk sergiye farklı ülkelerden diplomatlar ve iş insanlarının da içinde olduğu 1000’i aşkın davetli katıldı.
Aynı koleksiyon, MÜSİAD Kuveyt işbirliğinde Kuveyt’te Boushahri Sanat Galerisi’nde de “Anadolu’nun Renkleri-2” isimli sergi ile Kuveyt’li sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışında Kuveyt Büyükelçiliği’ni temsilen Konsolos Rahel Demirbilek Kuş, medya temsilcileri ve sanatseverler hazır bulundu. 
Anadolu’nun Renkleri sergisi daha önce de Budapeşte ve Viyana’da sergilenmiş ve yoğun ilgi görmüştü.