MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Uluslararası Beytülmakdis Sempozyumu Bu Yıl Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Düzenlenecek

Uluslararası Beytülmakdis Sempozyumu Bu Yıl Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Düzenlenecek

Her yıl yapılan Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu bu yıl Üniversitemiz ev sahipliğinde Mardin'de gerçekleşecek.

Bu yıl 24.sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu israilin Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle “Akademi ve Siyonizm: Baskılar, Korkular ve İtirazlar” temasıyla düzenlenecek.

Akademinin, üzerindeki siyonist hegemonik baskıyı reddederek özgürce bilim üreten ve insani değerleri koruyarak mazlumla dayanışma içinde olunan bir yer olması için, en az Siyonist hegemonya kadar örgütlü, direngen ve cesur olmak gerektiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, uluslararası bir katılımla Mardin’de gerçekleştirecekleri sempozyumun, bu niyetlerinin bir göstergesi olması temennisinde bulundu.

18-20 Nisan 2024 tarihlerinde üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek 24. Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu’nda bildiri sunmak ve akademik katkı vermek isteyen akademisyen, araştırmacı ve bilim insanları 23 Şubat 2024 tarihine kadar çalışmalarını Üniversitemiz Sempozyum Düzenleme Kuruluna iletebilecek.