MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Tıp Öğrencilerimiz İlk Fidanlarını Toprakla Buluşturdular

Tıp Öğrencilerimiz İlk Fidanlarını Toprakla Buluşturdular

Üniversitemizde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri erken başladı. Tıp Fakültemiz öğrenci ve hocaları birlikte kampüste fidan dikim etkinliği gerçekleştirdiler.

Fidan Dikim etkinliğine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Bozkurt, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Salim Bilici, Yapı Dairesi Başkanımız Beşir Büyüktaş, Tıp Fakültesi hocalarımız ve öğrencilerimiz katıldı.
Fidan dikim etkinliği Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Bozkurt, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Salim Bilici’nin birlikte ektiği incir fidanıyla başladı. 

Tıbbiyelilerimiz Daha Yeşil Bir Dünya ve Geleceğe Nefes Dilekleriyle Fidanlarını Ektiler
Bu sene öğrenci almaya başlayan Tıp Fakültemizin ilk öğrencileri 2023 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliklerinde ilk fidanlarını daha yeşil bir dünya ve geleceğe nefes dilekleriyle diktiler.
Tarım ve Orman Bakanlığının “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla başlattığı 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 81 ilde milyonlarca fidan toprakla buluşturularak 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları oluşturulacak.
Üniversitemizde 11 Kasım günü kampüs genelinde gerçekleştirilecek fidan dikimi ve ağaçlandırma çalışmalarıyla etkinlikler devam edecek.