MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, yayımladığı bir mesajla öğretmenler gününü kutladı.
Öğretmenin, anasınıfından üniversite sıralarına kadar süren maarif yolculuğunda ilmiyle ve irfanıyla her birimize rehber, model ve yoldaş olduğunu belirten Rektörümüz Özcoşar; “sevdiğimiz, saydığımız, her vakit özlemle hatırlayarak andığımız bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Güzele dair ne varsa sayende öğretmenim” ifadelerini kullandı.

Üniversitede ders veren mesai arkadaşları akademisyenlerin de günü kutlayan Rektörümüz Özcoşar; “Üniversitemiz çatısı altında ‘Ahlak Bilgi Üretim’ ruhuyla hayata hazırladığımız yüzbinlerce öğrencimizin yetişmesinde emeği / geleceğinde imzası olan değerli arkadaşlarım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum” dedi.

Rektörümüz Özcoşar Öğretmen Olacak Öğrencilerini de Unutmadı
Üniversitemizin öğretmen adayı yetiştiren bölümlerinde okuyan ve farklı üniversitelerde lisans eğitimini tamamlayıp Mardin Artuklu Üniversitesinde öğretmenlik formasyonu eğitimi alan öğrencileri de unutmadı.
Özcoşar, “Bugünün ‘öğretmen adayı’ Üniversitemizin öğrencileri, yarının gönüllere dokunacak ‘öğretmeni’ genç arkadaşlarım. Yetiştiğiniz ‘Ahlak Bilgi Üretim’ ruhuyla nice öğrenciler yetiştirmeniz dileğiyle şimdiden 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum” sözleriyle öğretmen adayı öğrencilerinin de şimdiden günlerini kutladı.