MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Rektörümüz Özcoşar, Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

Rektörümüz Özcoşar, Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ramazan ayını buruk duygularla uğurlarken bu ay yaşanan kardeşlik iklimini pekiştiren Ramazan Bayramına da karşılıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Rektörümüz Özcoşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı/yaşatıldığı, kardeşlik ikliminin en çok hissedildiği Ramazan ayının sonuna yaklaştık. Her yıl olduğu gibi heyecanla karşıladığımız Ramazan ayını buruk duygularla ve bir yıl sonra yeniden kavuşmak dualarıyla uğurluyoruz.
Ramazan ayını buruk duygularla uğurlarken bu ay yaşanan kardeşlik iklimini pekiştiren Ramazan Bayramını da karşılıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlarımız, kültürel değerlerimizi nesilden nesile aktaran özel günlerdir. Bayram iklimi, aile bağlarımızı güçlendirir, toplumsal ilişkilerimizi canlı tutar, bizi birbirimize yakınlaştırır.
Bu güzel günlerde, çocuklar doyasıya mutlu olur, ziyaretlerle büyüklerin yüzleri güler, yakınlar daha da yakınlaşır. Taşıdığı bütün anlam ve duygularıyla bayramları yaşamalı ve yaşatmalıyız.
Karşılamakta olduğumuz Ramazan Bayramı, geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde bölgemizde yaşanan ve bütün ülkemizi etkileye Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle deprem acısı yaşayan ülkemize yeniden yaşama sevinci, Siyonist israilin Gazze işgali başta olmak üzere işgal ve soykırımlarla acıların odağı haline getirilen dünyamıza yeniden esenlik iklimi gelmesine vesile olsun.
Mardin Artuklu Üniversitesi ailemizin, şehrimiz Mardin’in, Ülkemizin ve bütün İslam Dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.”