MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Rektörümüz Özcoşar 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı

Rektörümüz Özcoşar 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı

 
Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Tıp Fakültemiz hocalarının ve bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Kutlama mesajında Tıp Fakültemizin 2021 yılında kuruluş kararı alındığını ve kısa sürede kuruluş sürecini tamamlayarak Mardin Devlet Hastanemiz ile ‘Birlikte Kullanım Protokolü’ imzalanıp Devlet Hastanesinin Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüşümünün gerçekleştirildiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Tıp Hocalarımızın Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta bakmaya başlamasıyla ciddi vakaların tanısını ve tedavisini de kapsayacak şekilde Mardin’de verilen nitelikli sağlık hizmetlerine her gün yenilerinin eklendiğini söyledi.
Nitelikli ve öncü sağlık hizmetlerinin sunumunda şehrimize ivme kazandıran Tıp Fakültemizin ve hocalarımızın ilimizden dışarıya yapılan sevkleri de azalttığını vurgulayan Rektörümüz, bunun yanı sıra Tıp Fakültemizin il dışından birçok hastanın sağlık hizmeti almak üzere ilimize gelmesini de sağladığını aktardı.

Şehrimiz sağlık çalışmalarına katkıda bulunmak üzere Sağlık Bakanlığı onayıyla uzman doktor da yetiştirmeye başladıklarını söyleyen Rektörümüz Özcoşar, Tıp Fakültesi Hocalarımıza, Mardin İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde şehrimizin her köşesinde sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarına ve bütün Sağlık Bakanlığı camiasına teşekkür ederek 14 Mart Tıp Bayramlarını kutladı.