MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Öğrencilerimiz Dünyaya Katliamı Durdurun Çağrısı Yaptı

Öğrencilerimiz Dünyaya Katliamı Durdurun Çağrısı Yaptı

İsrail işgalinin başladığı günden itibaren işgale karşı tepkileriyle dikkat çeken Üniversitemiz öğrencileri tarafından "Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam" gösterisi düzenlendi.

Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam gösterisi Sağlık Bilimleri Fakültemiz ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Sağlık ve Spor Öğrenci Topluluğumuz tarafından düzenlendi.
Gazze halkının direnişine destek olmak için öğrencilerimizin düzenlediği gösteride Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Reşit Yıldız, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanımız Mehmet Bayar, Fakülte ve Yüksekokul Yöneticilerimiz ile Üniversite Hocalarımız da öğrencileri yalnız bırakmadı..
 
Gösteride Filistinli Çocuk Zehra’nın Dünyaya Yazdığı Mektup Okundu
Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam" etkinliğinde Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencimiz ve Sağlık ve Spor Öğrenci Topluluğu üyesi Zekiye Özer, Filistinli Zehra’nın dünyaya seslendiği mektubu okudu.
 
Öğrencilerimizden Dünyaya Katliamı Durdurun Çağrısı
Öğrencilerimiz tarafından yapılan konuşmalarda Filistin Gazze’de yaşanan katliamların bir an önce sonlandırılması için ne gerekiyorsa yapılması çağrısında bulunuldu.
Konuşmaların ardından öğrencilerimiz ve hocalarımız el boyalarıyla Filistin Bayrağı oluşturdular. Türk bayrağı ve boyanan Filistin bayrağıyla kampüste yürüyüş yapan öğrencilerimiz ve hocalarımız bayrakları Sağlık Bilimleri Fakültesine asarak gösterilerine devam ettiler.