MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • İslam Dünyasının Katılımıyla Düzenlenen Saybilder Congress Days 2023 Üniversitemizin Desteğiyle Ülkemizde Düzenlendi

İslam Dünyasının Katılımıyla Düzenlenen Saybilder Congress Days 2023 Üniversitemizin Desteğiyle Ülkemizde Düzenlendi

Üniversitemizin akademik desteğinde ülkemizde uluslararası bir akademik etkinlik düzenlendi.
Üniversitemizin akademik desteğiyle düzenlenen Uluslararası 'Saybilder Congress Days 2023' Etkinliği 2-6 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti.

‘Saybilder Congress Days 2023' Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Bozkurt katıldı. Farklı başlıklarda kongre, sempozyum ve salon çalışmalarını kapsayan Uluslararası 'Saybilder Congress Days 2023' etkinliğine yurtdışından birçok üniversite ve eğitim kuruluşu da katılarak sunumlar yaptı.
 
Rektörümüz Özcoşar: “Saybilder Congress Days 2023 İslam Dünyasının Akademik Gelişimine Katkı Sağlayacaktır”

İslam dünyasından geniş katılımla gerçekleştirilen Uluslararası Saybilder Congress Days 2023’in açış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Üniversitemizin Sosyal Bilimler +6T Vizyonu ile çalışmalarını her alanda arttırarak devam ettirdiklerini belirterek akademik destekleriyle ülkemizde gerçekleştirilen Saybilder Congress Days 2023’in İslam dünyasının akademik gelişimine önemli katkılar sağlaması dileklerini iletti.

Çin, Bahreyn, Fransa, Fas, Cezayir, Tunus, Mısır, Suudi Arabistan, Umman, Ürdün, Irak, Gürcistan gibi farklı ülkelerden gelen akademisyen ve eğitimciler tarafından Saybilder Congress Days 2023'te 125 Türkçe bildiri ve 236 yabancı bildiri olmak üzere toplam 361 bildiri sunuldu.
 
Saybilder Congress Days 2023’te de israilin Gazze İşgali Gündemdeydi
Uluslararası Dil, Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Kongresi (DEKAK), Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi, Uluslararası Eğitim Camiası Sempozyumu, Sürdürülebilir Kalkınma ve Uzay Araştırmaları Kongresi ve birçok salon çalışmasının gerçekleştirildiği etkinlikte İsrail’in Gazze İşgali ve sürdürdüğü saldırılar da gündem olmaya devam etti.