MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Basın İlan Kurumu Bölge Müdürü Rektörümüzü Ziyaret Etti

Basın İlan Kurumu Bölge Müdürü Rektörümüzü Ziyaret Etti

Basın İlan Kurumu (BİK) Bölge Müdürü Hasan Kutay, Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Üniversitemiz Genel Sekreteri Eyyup Birkan ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Murat Bağış da hazır bulundu.

BİK Bölge Müdürü Kutay,  Rektörümüz Özcoşar’a çalışma alanı içerisine giren bölge illeri ve Basın İlan Kurumu bölge çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Bölge Müdürü Kutay’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Özcoşar da, Kutay’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bölge Müdürü Kutay ziyaretin anısına Rektörümüze Basın İlan Kurumu tarafından yayınlanan ve önsözü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılan Ayasofya’nın geçmişten günümüze kültürel ve manevi değerini anlatan tarihi arşiv belgeleri, yorumlar, yazılar ve şiirlerle birlikte yüce mabedin özellikle son yüzyılda başından geçenleri basının gözünden yansıtan Basının Gözünden Ayasofya adlı kitabı hediye etti.
Rektörümüz Özcoşar da Kutay’a Üniversitemiz tarafından yayımlanan ve editörlüğünü yaptığı iki ciltlik Artuklular eserini hediye etti.