MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • Spor Hizmetleri

Spor Hizmetleri

Mardin Artuklu Üniversitesi'nde spor hizmetleri olarak; öğrencilerin ve çalışanların beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplinle çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora ilgi duymalarını sağlamak, enerjilerini bu olumlu yöne yöneltmek, boş zamanlarını değerlendirmek için ilgi duydukları spor dalında çalışmalarını sağlamak üzere aşağıdaki hizmetler yürütülür:

Grup çalışmaları ve karşılaşmalar düzenlemek, spor birlikleri kurmak.

Bu amaçlarla kurulmuş bulunan yurt içi kuruluşlarla işbirliği yaparak, bu alandaki çalışmaları yaygınlaştırmak, üniversiteyi temsilen öğrencilerin yarışma ve karşılaşmalara katılmalarını sağlamak.

Üniversitelerin tüm spor, tesis ve malzemelerinin tek elden kullanılmasını, elemanların planlı bir şekilde çalışmalarını ve bir merkezden yönetilmelerini sağlamak.

Üniversite Öğrencilerimiz Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca (TÜSF) düzenlenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol gibi branşlarda turnuvalara katılmaktadır. Bireysel Spor Müsabakalarında; masa tenisi, bilek güreşi, satranç, atletizm gibi branşlarda öğrencilerimiz üniversitemizi temsil etmektedirler.

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü